W petycji można domagać się zmiany prawa, podjęcia rozstrzygnięcia lub innego działania w sprawie dotyczącej podmiotu ją wnoszącego, życia zbiorowego lub wartości wymagających szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego, mieszczących się w zadaniach i kompetencji adresata petycji.
Petycja powinna zawierać:
oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać oznaczenie każdego z tych podmiotów oraz osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję;
wskazanie miejsca zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adresu do korespondencji; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać miejsce zamieszkania lub siedzibę każdego z tych podmiotów;
Informacja o petycjach rozpatrzonych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego w 2018 r.
Realizując dyspozycję art. 14 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2018 r. poz. 870 z późn. zm.), na podstawie uzyskanych danych z komórek organizacyjnych urzędu informuję, że w 2018 r. w tutejszym urzędzie rozpatrzono jedną petycję zbiorową, złożoną przez radnego Rady Miasta Bydgoszczy.
Petycja z dnia 13.02.2018 r., skierowana do Prezesa Rady Ministrów, została przekazana Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu do rozpatrzenia, z datą wpływu 19.02.2018 r. Opatrzona była 906 podpisami i dotyczyła rozbrojenia bomby ekologicznej na terenie Zakładów Chemicznych „Zachem” w Bydgoszczy.
Na złożoną petycję w dniu 8.03.2018 r. została udzielona odpowiedź, przesłana do radnego ze szczegółową informacją o działaniach podejmowanych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego oraz służby bezpośrednio mu podległe. Działania te, to m.in. skierowanie w dniu 28.02.2018 r. pisma do Ministra Środowiska, z prośbą o pomoc w zorganizowaniu na szczeblu Ministerstwa spotkania z udziałem osób, mogących współpracować w rozwiązaniu tego problemu oraz rozpatrywanie problemu na szczeblu centralnym.
Petycje złożone do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w roku 2018
L.p.
Data złożenia petycji
Nazwa podmiotu wnoszącego petycję
Przedmiot petycji
(odwzorowanie cyfrowe)
Przebieg postępowania (opinie dot. petycji, przewidywalny termin załatwienia)
Sposób załatwienia petycji
1.
9.02.2018 r.
Bogdan Dzakanowski - RM Bydgoszcz
W spr. rozbrojenia bomby ekologicznej na terenie "Zachem" w Bydgoszczy pdf
Informacja o petycjach rozpatrzonych przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego w 2017 r.
Realizując dyspozycję art. 14 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2018 r. poz. 870 z późn. zm.), na podstawie uzyskanych danych z komórek organizacyjnych urzędu informuję, że w 2017 r. w tutejszym urzędzie rozpatrzono łącznie 9 petycji, z czego:
7 dotyczyło stosowania ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1473), w zakresie zrównania wynagrodzenia osób posiadających studnia podyplomowe z osobami posiadającymi specjalizację,
1 dotyczyła planów przyjęcia i wdrożenia Programu funkcjonalno-użytkowego przebudowy i rozbudowy Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mogilnie, który zakłada koncentrację działalności w szpitalu mogileńskim, przy jednoczesnej zmianie profilu działalności w Strzelnie,
1 dotyczyła wstrzymania podjętej przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego procedury zmierzającej do zmiany nazwy ulicy Iwana Alejnika w Inowrocławiu.
Na otrzymane petycje udzielono odpowiedzi, jednocześnie przedstawiając stanowisko Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w wyżej wymienionych sprawach.
Petycje złożone do Wojewody Kujawsko-Pomorskiego w roku 2017
L.p.
Data złożenia petycji
Nazwa podmiotu wnoszącego petycję
Przedmiot petycji
(odwzorowanie cyfrowe)
Przebieg postępowania (opinie dot. petycji, przewidywalny termin załatwienia)
Sposób załatwienia petycji
1.
13.10.2017 r.
Brak zgody podmiotu wnoszącego petycję na ujawnienie danych osobowych na stronie internetowej urzędu.
Wstrzymanie podjętej przez Wojewodę procedury zmierzającej do zmiany nazwy ulicy Iwana Alejnika w Inowrocławiu pdf
Zakończono 10 listopada 2017 r.
Udzielono odpowiedzi pismem (znak: WNK.IV.4130.48.106.2017) pdf
Realizując dyspozycję art. 14 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach (Dz. U. z 2017 r. poz. 1123), na podstawie uzyskanych danych z komórek organizacyjnych urzędu informuję, że w 2016 r., w tutejszym urzędzie rozpatrzono 1 petycję, w sprawie zmiany decyzji Wojewody dotyczącej niepodpadania pod Dekret o Reformie Rolnej, Dworku w Płowcach. W związku z petycją, Wojewoda Kujawsko-Pomorski wyjaśnił stan prawny nieruchomości i wystąpił do Wójta Gminy Radziejów i Starosty Radziejowskiego z zapytaniem o udzielnie ewentualnej pomocy mieszkańcom Dworku, gdyby musieli go opuścić oraz o stan reprywatyzacji. Wojewoda otrzymał odpowiedź, że zarówno Wójt jak i Starosta nie mają możliwości udzielenia pomocy.